Mind The Gap - Poland
wersja polska Mind The Gap Contest Freestyle.pl Poster Trailer

Tu jesteś: Home >  Home >  News

News

Mind The Gap przechodzi do historii - oficjalna relacja

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego zbiegło się z imprezą Mind The Gap, największym wydarzeniem streetowym jakie kiedykolwiek gościło w Warszawie. Piazza Złotych Tarasów tego dnia na kilka godzin zamieniła się w arenę goszczącą najlepszych w kraju rolkarzy, bmx'owców, oraz utalentowanych rysowników i b-boyów.

Do tej pory były to jedynie zawody rolkowe. Tym razem, na specjalnie przywiezionym z Holandii skateparku, wraz z zaproszonymi rolkarzami wystartowali także zawodnicy na BMX.

Mind The Gap to idea autorstwa holenderskiego rolkarza Svena Boekhorsta wielokrotnego zdobywcy złotych medali w kategorii In-line skating podczas największych imprez sportów ekstremalnych na świecie takich jak X-Games, Gravity Games czy LG Action Sports.

Mind The Gap 2011 Mind The Gap 2011
Same zawody polegały na skokach nad szeroką na 3 metry przerwą, dzielącą wybicie od lądowania, która z rundy na rundę powiększała się, aż w finałach osiągnęła 5 metrów! Zawodnicy pokonując tą odległość przeskakiwali, także nad DJ Benito stojącym za DJ'ką Red Bulla.

Mind The Gap 2011 Mind The Gap 2011
Z całej stawki zaproszonych zawodników do finałów awansowali w kategorii In-line (rolki) Krystian Kojtych, Piotr Zarzeczny, Piotr Combrzyński, Łukasz Kaźmierczak, Marek Doniec, a w BMX Bartłomiej Zięcina, Mariusz Marchwicki, Michał Strzemięczny, Rafał Kierc i Dawid Godziek. Finały zgromadziły największą publiczność, a wykonywane tricki wzbudzały falę gromkich braw i okrzyków. Ostatecznie finały zakończyły się zwycięstwem w rolkach Combrzyńskiego, a w BMX wygrał Godziek.

Warszawska edycja Mind The Gap za sprawą ekipy Freestyle.pl ewoluowała do rangi mini festivalu streetowego. Poza zawodami sportowymi trwającymi, odbył się także jam streetartowy, w formule zapożyczonej z cyklu Secret Wars. Zaproszeni artyści w trzech dwuosobowych zespołach mieli do dyspozycji białe tablice, o powierzchni 6 m2 każda, oraz markery wyłącznie w czarnym i czerwonym kolorze. Na nich to właśnie przez 3 godziny powstawały obrazy, mające na celu zdyskredytowanie konkurencji. Całość oceniała publiczność, oddając swoje głosy na gotowych formularzach. Najlepiej ze swojego zadania wykazali się Foxy i Wiur związani z Projektem Mleko, zdobywając 107 głosów, z 69 głosami drugie miejsce zajęli Chazme i Sepe, a na Bożka i Tybex’a głosowało 22 osoby.

Mind The Gap 2011 Mind The Gap 2011
W przerwach zawodów dwukrotnie swoje talenty zaprezentował międzynarodowy team flatlandowy G-Shock Deep BMX. Chłopaki na swoich małych rowerkach pokazali wiele fascynujących sztuczek, w alternatywnej dla swych skaczących kolegów konwencji, wykonując ekwilibrystyczny rowerowy taniec.

Mind The Gap 2011 Mind The Gap 2011
Mind The Gap 2011 Mind The Gap 2011
Taniec królował także  dzięki B-boyom z Rockafellaz Crew wspieranymi przez adidas Originals, którzy w rytm muzyki serwowanej przez DJ 600V, który na chwilę zamienił się za deckami DJ Benito zrobili pokaz breakdance rodem z Brooklynu.

Po rozdaniu nagród od zasponsorowanych przez adidas Originals i G-Shock, całą imprezę zakończył koncert Dioxa, a jak przystało na grubą imprezę nie obyło się bez afteru. Afterparty po zawodach odbyło się w klubie 1500m2, gdzie swoją premierę miał także magazyn StreetMag.

Mind The Gap 2011 Mind The Gap 2011
Mind The Gap 2011 Mind The Gap 2011
Tysiące ludzi przemieszczających się przez cały słoneczny dzień, pod Złotymi Tarasami, mieli okazję dotknąć streetowej kultury w kulturalnym wydaniu. Można mieć nadzieję, że wśród wielu z nich wywołało to pozytywne emocje, które sprawią że przyjaźniej będą spoglądać na młodych ludzi uprawiających swoje pasje. Szczególnie, że przed nami wakacje, podczas których czasu na zajawki będzie najwięcej.

Mind The Gap 2011 Mind The Gap 2011
Sven Boekhorst odjeżdżając do Holandii, stwierdził, że była to najlepsza edycja Mind The Gap na jakiej był i podziękował organizatorom za szansę przyjazdu z set upem Mind The Gap do polski. Dla tych, którzy nie dali rady przyjechać pod Złote Tarasy jest nadzieja. Może kolejny Mind The Gap, zobaczymy już za rok!

Więcej zdjęć w galerii

Sponsorzy: adidas Originals, G-Shock, AA Men

Partner: Złote Tarasy

Patroni medialni: Czwórka Polskie Radio, TVN Turbo, Freestyle.pl, Street Mag

Mind The Gap 2011 Mind The Gap 2011


wykop śledzik grono