Mind The Gap - Poland
wersja polska Mind The Gap Contest Freestyle.pl Poster Trailer

Tu jesteś: Home >  Home >  News

News

"Spójrz inaczej na miasto" - Mini dokument

Rzeczy, których przeciętny przechodzeń nie zauważa

W filmie młodego twórcy video Tomasza Rodzika historia o pielęgnowaniu zajawki staje się pretekstem do odkrycia piękna polskiej architektury modernistycznej. Kamera podąża śladami fotografa kultury miejskiej Mateusza Szeligi, autora między innymi cyklu Stara-Nowa Szkoła pokazującego od 2017 r. architekturę modernistyczną polskich miast – Wrocławia, Jeleniej Góry, Zgorzelca i Katowic. Patrząc z jego perspektywy eksplorujemy w kolejnych ujęciach ikoniczne miejscówki Wrocławia i Katowic.

Film udowadnia, że piękno jest sposobem patrzenia na świat i dostrzegania tego, czego przeciętny przechodzień nie zauważa. Jest to opowieść o mieście jako przestrzeni do życia i budowania własnego stylu w dialogu z otoczeniem.

Autorem koncepcji oraz wykonawcą zdjęć i montażu jest Tomasz Rodzik, jako główny bohater występuje fotograf Mateusz Szeliga. Od strony produkcyjnej wsparcia udzieliła redakcja Magazynu Exclusive Info, a odzież i obuwie udostępniły marki Prosto i Puma. Instrumentale:  Put My Life on This by Mogli the Iceburg (Tumultu) Artlist, Shout by Skygaze (LUSH) Artlist, Magiera (White House Records) Patronat medialny objęły hiro.plpoldon.pl, theIllest.pl, freshmag.plrobmydobrze.pl
oraz exclusivemag.pl.


wykop śledzik grono