Mind The Gap - Poland
english version Mind The Gap Contest Freestyle.pl Plakat Trailer

Tu jesteś: Home >  Opis imprezy

Opis imprezy

Mind the Gap jest to projekt stworzony przez Svena Boekhorst’a wielokrotnego zdobywcę złotych medali w kategorii In-line skating podczas największych imprez sportów ekstremalnych na świecie takich jak X-Games, Gravity Games czy LG Action Sports.

Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas wieloletnich startów w zawodach, oraz udziale w największych projektach dedykowanych sportom ekstremalnym, zdobył wiedzę jak stworzyć event, który w sercu miasta odda zgromadzonej publice esencję sportów ekstremalnych.

Po raz pierwszy zawody z serii Mind The Gap odbyły się w 2007 roku w ścisłym centrum Rotterdamu. Wydarzenie zgromadziło ponad 25.000 widzów. Wśród startujących zawodników znalazła się ścisła czołówka światowych skaterów. Zawody te do dziś odbywają się w cyklu pucharowym 3 razy do roku w Holandii.

Dzięki współpracy SBevent’s i firmy RODEO ten event może odbyć się po raz pierwszy w Polsce!


Mind the Gap jest to innowacyjna formuła zawodów w kategorii BMX, oraz In-line skating, przeprowadzona na specjalnie przygotowanym mobilnym skateparku, którego głównym punktem jest duża skocznia z gapem, czyli przerwą między wybiciem a lądowaniem, mierzącą od 3,5 do 5 metrów.

Kompaktowy rozmiar skateparku daje możliwość przeprowadzenia zawodów w najbardziej spektakularnym miejscu w każdym mieście.

Mind The Gap Contest obywa się w 3 rundach dla każdej dyscypliny.

Pierwsza runda rozpoczyna się od skoków przez 3 metrowy gap, kolejne rundy to zwiększenie odległości między wybiciem a lądowaniem kończąc na 6 metrach!

I Runda

12 zaproszonych zawodników z kategorii BMX i 12 z In-Line nad 3 metrowym gapem.
Każdy zawodnik ma 3 przejazdy.

II Runda

Po 6 zawodników z BMX i 6 z In-Line przechodzi do półfinału, który odbywa się nad 4,5m gapem.
Każdy zawodnik ma 3 przejazdy.

III Runda

Po 4 zawodników z BMX i 4 z In-Line przechodzi do finału, który odbywa się nad 6m gapem.
Każdy zawodnik ma 3 przejazdy.


wykop śledzik grono